Historia - Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED SP ZOZ
5107
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-5107,bridge-core-2.9.8,cookies-not-set,sfsi_actvite_theme_thin,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

Historia

SPZOZ Ośrodek Neuropsychiatrii Dziecięcej Oddział Dzienny we Wrocławiu powstał na mocy zarządzenia Wojewody Wrocławskiego w dniu 20.11.1992r.W pierwszym roku działalności podstawę personelu stanowili psycholodzy, w związku z tym głównie prowadzone były terapie o profilu psychologicznym.
W 1993 r. zatrudnieni zostają lekarze specjaliści o wysokich kwalifikacjach w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży oraz psycholodzy, terapeuci, rehabilitanci, logopedzi i pielęgniarki – o wysokich kwalifikacjach zawodowych, predysponowani do pracy z dziećmi i młodzieżą.

W 1999 r. Ośrodek Neuropsychiatrii został przekształcony w SPZOZ Oddział Dzienny Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Wtedy też obiekt został poddany gruntownej modernizacji oraz wyposażony w nowoczesny sprzęt m.in. EEG, EEG – Biofeedback, powstały gabinety do prowadzenia standardowych metod leczenia i terapii, np. gabinet terapii rodziny wyposażony w lustro weneckie oraz wymagany sprzęt audio-wideo.

W czerwcu 2008 została otwarta nowa część budynku mieszcząca Poradnie Specjalistyczne, Oddział Rehabilitacyjny z profesjonalnym wyposażeniem do rehabilitacji, dwa gabinety EEG Biofeedback, specjalistyczny sprzęt do badania wywołanych potencjałów słuchowych oraz drugi gabinet terapii rodzinnej.
W 2010r. została zmieniona nazwa odzwierciedlająca kompleksowy charakter udzielanych świadczeń na Centrum Neuropsychiatrii „NEUROMED” Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej.
Od roku 2011 prowadzimy rehabilitację osób z  dysfunkcją narządu słuchu i mowy dla dzieci i młodzieży w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.
Prowadzimy też diagnostykę centralnych zaburzeń słuchu w tym deficytów rozumienia mowy oraz zaburzeń słuchu fonematycznego z wykorzystaniem jedynego w Polsce testu rozumienia mowy utrudnionej dla dzieci. Wykonujemy testy dychotyczne (obuuszne) będące narzędziem wczesnej diagnozy zaburzeń słuchu na poziomie centralnym.

W 2013 roku uruchomione zostały: gabinet fizykoterapii i nowa sala integracji sensorycznej SI.

 

W roku 2015 Dobudowano parterowy pawilon połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem.         Do pawilonu został przeniesiony Oddział Dzienny Psychiatryczny dla Młodzieży, który tymczasowo mieścił się na pl. Dominikańskim. W nowym budynku zaplanowano pomieszczenia do terapii rodzinnej i grupowej, niezbędnej w procesie powrotu do zdrowia i zapobiegania nawrotom choroby oraz pomieszczenia dydaktyczne, dedykowane działalności m.in. edukacyjnej w obszarze psychiatrii i psychologii. Pacjenci Oddziału Dziennego mają na miejscu zapewnioną kontynuację nauki w Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcącym.

 

W 2016 roku planujemy uruchomienie Ośrodka Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży. Dzięki pomocy Gminy Wrocław w adaptacji pomieszczeń na ten cel, młodzież i dzieci z problemem uzależnień od alkoholu i środków psychoaktywnych będzie mogła znaleźć fachową pomoc terapeutyczną.

 

Lokalizacja

Formularz kontaktowy