Potwierdzenie ubezpieczenia - Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED SP ZOZ
5129
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-5129,bridge-core-2.9.8,cookies-not-set,sfsi_actvite_theme_thin,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

Potwierdzenie ubezpieczenia

Od 1 stycznia 2013r zmieniły się zasady potwierdzenie ubezpieczenia. Wystarczy w rejestracji podać nr PESEL, pracownik rejestracji zweryfikuje uprawnienie do świadczeń w ramach NFZ. W przypadku braku potwierdzenia ubezpieczenia, pacjent okazuje dokument potwierdzający zgłoszenie do ubezpieczenia ZUS ZUA lub RMUA a dla dziecka druk ZUS ZCNA, lub wypełnia oświadczenie.

 

Wzory oświadczeń, które pacjent (lub jego opiekun) będą mogli składać po 1 stycznia 2013 r. w przypadku, kiedy NFZ nie potwierdzi prawa do świadczeń, a pacjent ma do nich prawo:
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=9&dzialnr=2&artnr=5127

 

Ulotka informacyjna dla pacjenta o zasadach potwierdzania prawa do świadczeń zdrowotnych po 1 stycznia 2013 r.

 

Telefon informacyjny w oddziale Funduszu pod którymi można wyjaśnić wątpliwości związane z potwierdzeniem prawa do świadczeń w systemie eWUŚ. – 71 79 79 199

 

Osoba, która zamierza skorzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia zobowiązana jest przedstawić potwierdzenie prawa do ich uzyskania.

 

Lokalizacja

Formularz kontaktowy