Konsultacje specjalisty fizjoterapii i gimnastyka korekcyjna - Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED SP ZOZ
5206
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-5206,bridge-core-2.9.8,cookies-not-set,sfsi_actvite_theme_thin,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

Konsultacje specjalisty fizjoterapii i gimnastyka korekcyjna

Centrum „NEUROMED” zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i dzieci w młodszym wieku szkolnym na gimnastykę korekcyjną prowadzoną przez wykwalifikowanych specjalistów i rehabilitantów, pracowników naszego Centrum.

 

Długie przebywanie dzieci w pozycjach nieodpowiednich dla kręgosłupa (np. wielogodzinne spędzanie czasu przed komputerem i telewizorem) oraz zbyt mała ilość zajęć ruchowych mogą powodować znaczny wzrost przypadków wad postawy.

 

Tworzące się w dzieciństwie wady postawy, mogą stać się w dorosłym życiu Państwa Dzieci przyczyną wielu przykrych dolegliwości i schorzeń i mogą też dyskwalifikować do wykonywania wielu zawodów.

 

Zajęcia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym pomogą skorygować wady, które już wystąpiły oraz wzmocnić mięśnie posturalne, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia wad w przyszłości. Zajęcia odbywają się w małych grupach, dzięki czemu dzieci mają zapewnioną indywidualną opiekę fizjoterapeuty. Zajęcia prowadzone są w sposób interesujący dla dzieci, a wiele ćwiczeń ma formę gier i zabaw ruchowych.

 

Podczas zajęć ćwiczenia dobierane są indywidualnie dla każdego dziecka, zgodnie z wcześniejszą diagnostyką przeprowadzoną przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

 

Każde z dzieci będzie miało założoną indywidualną kartę, w której odnotowywane będą szczegółowe informacje dotyczące postawy ciała dziecka, a także postępów fizjoterapii.

 

Raz w miesiącu organizowane będą bezpłatne konsultacje i wskazówki dla rodziców. Dzieci otrzymywać będą indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu. Otrzymają także instruktaż prawidłowego wykonywania czynności dnia codziennego, które zapobiegną powstawaniu problemów z kręgosłupem w przyszłości.

 

CENNIK:

 

Konsultacje specjalisty fizjoterapii /badanie stanu ogólnego, zalecenia do terapii/ – 200 zł.

 

Zestaw ćwiczeń indywidualnych 30 minut – 80 zł

 

Zestaw ćwiczeń indywidualnych 45 minut – 120 zł

 

Zapisy osobiście rejestracja CENTRUM NEUROMED w godz. 7:00 – 19:00 lub telefonicznie nr. tel 71 350 17 80 w. 65 w godz. 9:00-12:00

 

Lokalizacja

Formularz kontaktowy